Новини

Микола Гоголь − один із найбільш знаних українців у світі. Щоб бути успішним у той час, він мав писати російською мовою. Однак, у його творах, зокрема, − історія та традиції України. А саме життя письменника залишається одним з найбільш загадкових і містичних.

Йоганн Себастьян Бах (нім. Johann Sebastian Bach; 21 (31) березня 1685, Айзенах — 28 липня 1750, Лейпциг) — німецький композитор, органіст, клавесиніст і скрипаль, представник стилю бароко, один із творців світової музичної класики, вважається одним із найвидатніших композиторів світу.

Його роботи давали натхнення майже кожному композитору Європейської традиції, від Моцарта до Шенберга. Він узагальнив досягнення музичного мистецтва перехідного періоду від бароко до класицизму, а в майстерності поліфонії і контрапункту не мав собі рівних серед тогочасних музикантів.

Творча спадщина Йоганна Себастьяна Баха надзвичайно велика, охоплює понад 1000 композицій, з них 320 світських і духовних кантат, багато мес, «Різдвяна» й «Великодня» ораторії, численні хорали, мотети, інструментальні твори та інші.

27 березня, у Міжнародний день театру, розповідаємо про видатних режисерів та акторів минулого, які розвивали український театр і завзято боролися за те, аби він був національним та незалежним.

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води. Резолюцію про святкування Міжнародного дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття ООН та розробила спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети чистою питною водою.

Напередодні Всесвітнього дня поезії (WorldPoetryDay) бібліотека імені М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка презентувала книгу «Фотопоетичні етюди Галини Вовченко».

Повір у казку і повір у мрію. Так тяжко-важко буде не завжди. В житті ніколи не втрачай надію, А з вірою у серденьку іди!

Сьогодні незвичайне свято. Його немає в календарі, але воно є в серці й душі тих, хто любить казки. 20 березня відзначається Всесвітній день казки.

Казка - це світ чарівний та незвичний, диво, яке сповнене краси та щастя. Завдяки казкам ми пізнаємо світ не лише розумом, але й серцем, вчимося любити світ навколо себе, бути добрими та справедливими. Казка таїть у собі одвічні людські цінності.

Голос епохи, легенда української літератури, представниця покоління "шістдесятників" Ліна Костенко відзначає 95-річчя, рядки з її віршів стали цитатами, а її громадянська позиція – прикладом для багатьох поколінь.

Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року у Ржищеві на Київщині у сім'ї вчителів – Василя та Зінаїди Костенків. Того ж року у дім родини прийшли енкаведисти, вони вимагали у її батька, вчителя-політолога, показати, де ж він ховає зброю. На що той сказав: "отам", – і з певною пророчістю вказав на колиску, де спала маленька донька.

Максим Рильський давно увійшов до сонму класиків української літератури, його біографія вивчається в школах. Але за позірною схематичністю ми іноді втрачаємо здатність бачити живу людину. Між тим, попри весь іконостас нагород та лауреатських відзнак, яким ощасливила поета радянська влада, він до кінця лишився для неї «надзвичайно небезпечною особою». Більше того – його життя не раз висіло на волосинці, про що відверто заявляв Микита Хрущов. Свого часу Олесь Гончар назвав Рильського та його колег по перу «поетами недостріляного Відродження».

Юрій Андрухович є одним із найвідоміших в країні поетів й прозаїків, а також есеїстом та перекладачем із англійської, німецької, польської та російської мов. Народився в 1960 році в Івано-Франківську, де нині живе й працює.

Андрухович є одним із найяскравіших авторів Станіславського феномену – спільноти письменників і митців, що розвинулася на зламі вісімдесятих-дев’яностих років в Івано-Франківську й стала справжнім творчим вибухом того часу. Феномен засвідчив появу нової сучасної літератури європейського ґатунку. В авангарді тодішніх змін у літпроцесі разом із Тарасом Прохаськом, Юрієм Іздриком, Володимиром Єшкілєвим та іншими стояв Юрій Андрухович.

9 березня 1814 року на Черкащині народився художник і поет Тарас Шевченко.

Кобзаря без перебільшення називають національним поетом – співцем і символом поневоленого народу, що бореться за свободу.

Найкращим підтвердженням цьому слугує те, наскільки близький Шевченко нам сьогодні. Тарас виглядав абсолютно органічно в образі майданівця, який поширювали під час Революції гідності. Його цитували протестувальники. Пронизана символізмом світлина бюста Кобзаря з простреленою головою у Бородянці на початку широкомасштабного російського вторгнення розлетілася медіа та відгукнулася багатьом українцям. Як і відео зі звільненої Балаклії, коли українські військові знімають російський плакат, а під ним – портрет Кобзаря з його відомим «Борітеся – поборете».


 

Вітаємо!

Будемо раді Вам допомогти.